Záhradný nábytok

Typy dreva

Krása nábytku z pravého dreva spočíva vo variáciách a rozdieloch, ktoré príroda vytvorila v štruktúre vlákien. Dodávajú vášmu domovu charakter a autentickosť... rovnako ako vy ho robia výnimočným a jedinečným.

Typy dreva

Pôvod dreva

Jemný nábytok Vermont Woods Studios sa ručne vyrába vo Vermonte z pravého masívneho dreva. Každá doska vášho nábytku sa vyberá ručne a kontroluje sa jej kvalita, pevnosť, rovnosť, štruktúra a farba. Naši výrobcovia nábytku používajú drevo, ktoré pochádza zo severoamerických lesov, ktoré sa ťažia udržateľným spôsobom. Tieto lesy sú profesionálne obhospodarované tak, aby tu boli po celé generácie.  

Udržateľnosť

Keď si kúpite nábytok od spoločnosti Vermont Woods Studios, robíte zodpovedné rozhodnutie s cieľom zachovať zdravšiu planétu. Masívne tvrdé drevo a časom overené remeselné spracovanie použité na výrobu vášho nábytku zaručujú prvotriednu kvalitu, luxus a trvanlivosť. Môžete si oddýchnuť s vedomím, že vaše nové kusy nábytku z masívneho dreva aj lesy, z ktorých pochádzajú, tu budú na radosť ďalších generácií. Získajte viac informácií o našom nábytku z dreva získaného z trvalo udržateľného zberu.

Druhy dreva

Naši výrobcovia nábytku zvyčajne pracujú s týmito druhmi dreva: čierna čerešňa, cukrový javor, červený dub, biely jaseň a čierny orech. Tieto dreviny máme radi, pretože sa vďaka svojej farbe, pevnosti, tvrdosti, kresbe a spracovateľnosti dobre hodia na výrobu kvalitného nábytku. Okrem toho sú ľahko dostupné v našej miestnej a regionálnej oblasti, čo z nich robí udržateľnú voľbu. Naši výrobcovia nábytku často ponúkajú dvojfarebné kombinácie týchto drevín, čím vytvárajú vlastný, remeselný vzhľad a dojem z ich práce.

Vlastnosti prírodného dreva

Prírodné vzory sú dokonale nedokonalé

Drevo vo vašom nábytku Vermont Woods Studios je prírodné masívne tvrdé drevo a rovnako ako stromy v našich lesoch nie sú identické, každý jednotlivý kus nábytku má svoje vlastné jedinečné znaky. Preto si všimnete rozdiely v štruktúre dreva, ktoré pomáhajú odlíšiť každý kus ako jedinečné umelecké dielo. Nie je zriedkavé, že na tom istom kuse nábytku z masívneho dreva nájdete rôzne kontrasty kresby. Svetlejšie zrno bolo bližšie ku kôre stromu (beľ) a tmavšie zrno bolo bližšie k stredu stromu (jadrové drevo). Odlišnosti zrna a prirodzené znaky by sa nemali považovať za chyby.  Nemajú absolútne žiadny vplyv na trvanlivosť alebo štrukturálnu integritu vášho nábytku. Minerálne usadeniny a iné charakteristiky sú podobné ako vrypy, ktoré nájdete na jemných tkaninách, ako je hodváb a ľan; sú to skutočné znaky skutočnej kvality a pravosti. Lacnejší nábytok, ktorý sa vyrába hromadne, je často vyrobený z nekvalitného dreva alebo plastových dýh, ktoré prešli niekoľkostupňovým chemickým procesom bielenia, textúrovania a morenia s cieľom zamaskovať tieto prirodzené vlastnosti dreva. V spoločnosti Vermont Woods Studios dávame prednosť pravému nábytku.

" Katalóg kvalitných produktov za super ceny "

Vyhýbanie sa vzácnym drevinám dažďových pralesov

Vyhýbame sa používaniu vzácnych exotických drevín, ktoré sú nelegálne vyťažené z rýchlo miznúcich dažďových pralesov na svete. Prečítajte si viac o našom úsilí o udržateľné lesné hospodárstvo a ochranu lesov.

Čierna čerešňa

Prírodné čerešňové drevo je azda najcennejším tvrdým drevom na výrobu nábytku v Amerike. Čerešňa, ktorá je bezpochyby naším najobľúbenejším predajcom, je hladko vláknité, červenohnedé tvrdé drevo, ktoré pochádza z amerického ovocného stromu čerešňa čierna.

Čerešňa je medzi stolármi a milovníkmi nábytku známa svojou farbou a procesom starnutia. Začína svetloružovou farbou a časom stmavne do sýtočerveného odtieňa s lesklou patinou.

Čierny orech

Drevo čierneho orecha je tmavé, tvrdé, husté a husto zrnité. Stolári si ho cenia pre jeho pevnosť, kresbu a farbu. Leští sa do veľmi hladkého povrchu a jeho farba sa pohybuje od krémovo bielej v beli až po tmavú čokoládovú v jadre.

V priebehu rokov získava prírodné orechové drevo lesklú patinu. Ako jediná tmavohnedá domáca drevina má veľké množstvo oddaných stolárov a milovníkov kvalitného nábytku. Orech sa tiež používa na výrobu špičkových skríň, prírodných drevených podláh, kuchynských doplnkov, pažieb na zbrane a ďalších výrobkov.

Hoci existuje mnoho odrôd orechov, len niekoľko z nich pochádza zo Severnej Ameriky. Z nich sa na spracovanie dreva zvyčajne používa východný čierny orech, nazývaný aj americký čierny orech alebo americký orech.

Javor cukrový (tiež známy ako javor skalný alebo tvrdý)


Drevo javora je neuveriteľne pevné, vyzerá skvele a pekne sa farbí. Stolári a milovníci nábytku sa prikláňajú k javoru pre jeho svetlú, krémovú farbu, hladkú kresbu a pôsobivú trvanlivosť.

Hoci na svete existujú desiatky druhov javorov, medzi americkými stolármi je najrozšírenejší tvrdý javor (známy aj ako cukrový alebo skalný javor).

Cukrové javory rastú hojne vo Vermonte a na severe USA a Kanady a sú tiež zdrojom javorovej šťavy, jedinej zložky čistého javorového sirupu.

Červený a biely dub

Dub je jedným z najobľúbenejších drevín používaných na výrobu nábytku a podláh v USA. Často sa vyskytuje v tradičnom, remeselníckom a misijnom štýle nábytku a je to drevo, ktoré si vybrali Amišovia, ako aj slávni dizajnéri nábytku Gustav Stickley a Frank Lloyd Wright. Dub je veľmi odolný, ľahko sa opracováva a vyzerá skvele morený alebo s bezfarebnou, prírodnou povrchovou úpravou. Vďaka vysokému obsahu BTU je tiež jedným z najúčinnejších drevín na spaľovanie.

Dubové drevo sa dodáva v mnohých odtieňoch, ale jeho kresba je celkom jedinečná, vďaka čomu je jedným z ľahšie rozpoznateľných druhov. Má dlhú históriu používania v domácnosti, ktorá siaha až do predkoloniálnych čias, a je rovnako obľúbené aj dnes. Aj keď je vďaka tomu základom tradičného dizajnu, jeho všestrannosť znamená, že dokáže oživiť aj moderný kúsok.

Jedným z dôvodov, prečo môže dub nadobudnúť toľko rôznych vzhľadov, je skutočnosť, že neexistuje jediný druh duba. Len v Spojených štátoch rastie viac ako 60 odrôd. Pokiaľ ide o výrobu nábytku a iné použitie v domácnosti, najbežnejšími druhmi sú červený a biely dub. Oba sú úžasnou voľbou a vďaka svojej trvanlivosti sa dobre hodia do rušných domácností.

Biely jaseň


Jasan je svetlé tvrdé drevo s hladkou štruktúrou, ktoré rastie na celom východnom pobreží a v niektorých častiach Kanady. Vďaka svojej typickej rovnej kresbe a béžovému až svetlohnedému odtieňu je jaseň veľmi atraktívnou voľbou pre jemný nábytok. Je to jedna z najodolnejších odrôd a má rozsiahlu históriu v americkom nábytkárstve. Je odolné, ľahké, estetické a dobre absorbuje moridlá na drevo. Vďaka svojim vlastnostiam ľahkého a nárazuvzdorného dreva sa stalo obľúbeným na výrobu bejzbalových pálok, rukovätí nástrojov a reštauračného nábytku. Dnes sa jaseň presadzuje v domácom nábytku, najmä v modernom štýle polovice storočia.

Fraxinus, vedecký názov jaseňa, patrí do čeľade olivovníkovitých. V Severnej Amerike sa vyskytujú desiatky odrôd jaseňa. Najrozšírenejšie sú jaseň biely a jaseň zelený. Oba rastú vo Vermonte hojne, rovnako ako jaseň čierny.

Breza

Breza je pôvodné tvrdé drevo, ktoré pochádza z rodu Betula. V Severnej Amerike rastie viac ako tucet druhov brezy, ale najrozšírenejšie sú breza biela, breza žltá a breza čierna. Žltá breza a biela breza sú dva najčastejšie používané dreviny.

Keď sa v Spojených štátoch amerických spomína breza ako možnosť na výrobu kvalitného nábytku, zvyčajne sa spomína drevo žltej brezy, niekedy nazývané zlatá breza. Žlté brezové drevo má svetlú farbu a hladké zrno, nie nepodobné javorovému drevu, hoci breza má tendenciu časom viditeľnejšie žltnúť.

" Nájdete u nás viac ako 600 000 produktov "

Gaštan

Gaštanové drevo sa nevzťahuje na drevo z jedného stromu, ale na drevo z rodiny stromov. Najznámejší je americký gaštan, ktorý sa môže vyskytovať v rôznych odtieňoch od svetlej bielej až po stredne hnedú, ktorá vekom získava červenkastý odtieň.

Kedysi bol americký gaštan absolútnym základom života Američanov a bol cenený pre svoje chutné orechy a pôsobivé drevo. Prví priekopníci oceňovali, že je neuveriteľne trvanlivý a patrí k najodolnejším proti hnilobe. Mnohé kusy vyrobené pred viac ako 100 rokmi sa zachovali dodnes. Navyše rástla vo veľkom množstve, vďaka čomu si vyslúžila titul "sekvoja východu".

Topoľ

Topoľové drevo má zvyčajne biely alebo krémovo žltý odtieň, môže však byť hnedasté alebo sa v ňom môžu vyskytovať minerálne pruhy rôznych farieb, označované ako "dúhový topoľ". Hoci sa používa skôr na úžitkové účely (skôr sa z neho vyrábajú zásuvkové skrinky ako čela skriniek alebo zápalkové tyčinky ako stoly), občas sa objaví aj v niektorých remeselných nábytkoch.

Borovica východná

Drevo východnej bielej borovice, známe svojím uzlovitým a drsným vzhľadom, má zvyčajne krémovo bielu farbu, hoci niekedy môže mať žltkastý odtieň s tmavými uzlami, ktoré ponúkajú príjemný kontrast.

Medzi remeselníkmi, ktorí vyrábajú špičkový nábytok, sa príliš nepoužíva na výrobu podláh alebo skríň, pretože kvôli mäkkosti dreva ľahko zachytáva vrypy a škrabance. Ak však odolnosť proti poškriabaniu nie je hlavným problémom alebo ak niekto uprednostňuje robustnejší vzhľad, borovica je dobrou voľbou. Navyše rastie hojne v celej východnej polovici Severnej Ameriky, takže je jej dostatok a býva jednou z cenovo dostupnejších možností.

Pre niekoľko výrobkov získavame regenerovanú borovicu, aby sme ponúkli niečo pre našich zákazníkov s rančom alebo farmárskym domom, pretože je ideálna na vytvorenie rustikálnej chalupárskej atmosféry.

Autor a Zdroj: Vermont Woods Studios / Foto: freepik