Záhradný nábytok

Čo je to teak olej?

Teakový olej poskytuje drevu mnoho výhod a je obľúbenou voľbou na povrchovú úpravu dreva. Teakový olej odporúčame na záhradný nábytok, pretože práve tu sa najlepšie osvedčuje.

Čo je teakový olej?

Teakový olej je olej na konečnú úpravu dreva, ktorý sa používa na ochranu a výživu dreva. Preniká hlboko do vlákien dreva a vytvára dlhotrvajúci, odolný povrch, ktorý chráni drevo a zvýrazňuje jeho krásu.

Náš teakový olej je vyrobený podľa tradičnej receptúry z čistého tungového a ľanového oleja, vďaka čomu je jeho používanie úplne bezpečné a netoxické. Keďže samotný teakový olej nie je prirodzene sa vyskytujúci olej; zloženie je otvorené interpretácii, a preto sa teakové oleje iných spoločností budú pravdepodobne líšiť od jednej spoločnosti k druhej.
Prečo je teakový olej obľúbenou voľbou na povrchovú úpravu dreva?

Jednoduché použitie a rýchle schnutie (4-6 hodín)
Nahrádza oleje stratené vplyvom poveternostných podmienok a obnovuje bohatú, zlatistú medovú farbu
Zasychá do prirodzenej matnej povrchovej úpravy, čím zvýrazňuje krásu vlákien
Pomáha predchádzať vysychaniu, deformácii, štiepeniu a znehodnoteniu dreva a dodáva povrchu dreva dobrú odolnosť voči vode a nečistotám
Poskytuje UV ochranu, ktorá spomaľuje proces šednutia nielen teakového dreva, ale aj všetkých ostatných druhov dreva v exteriéri
Vhodný na použitie na všetky tvrdé a exotické dreviny okrem teakového dreva

Použitie teakového oleja

Teakový olej možno použiť na všetky drevené predmety v interiéri alebo exteriéri. Je to náš preferovaný olej na vonkajšie drevo a záhradný nábytok. Hoci sa nazýva "teakový olej", nepoužíva sa len na teakové drevo, ale je vhodný na všetky druhy tvrdého dreva a ďalšie:

Vhodné na vonkajšie drevo
Záhradný nábytok
Okná a dvere
Ploty
Neošetrené, nedokončené a holé drevo
Interiérové drevo
Tvrdé a mäkké drevo
Hračky
Sústružené drevo

Prehľad teakového oleja

Niektoré ďalšie informácie o teakovom oleji:

Čas schnutia - 4-6 hodín
Opätovný náter - pre dosiahnutie najlepších výsledkov naneste tri vrstvy
Pokrytie - 20 m2 na liter
Povrchová úprava - Teakový olej schne do prirodzeného matného povrchu. Celková povrchová úprava však závisí od typu dreva, na ktoré sa olej používa.

Oleje na konečnú úpravu dreva

Použitie oleja na povrchovú úpravu moreného alebo holého dreva je dobrou voľbou na zabezpečenie ochrany pred každodenným používaním, poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou.
Oleje na drevo sa ľahko aplikujú a pomáhajú zvýrazniť prirodzenú krásu dreva.
Pokiaľ ide o výber konkrétneho oleja, väčšinou záleží na prostredí, v ktorom sa predmet používa, a na tom, ako chcete, aby hotový výrobok vyzeral.